Klubo įkūrimas

TARPTAUTINĖ SAKALININKYSTĖS DIENA

Nuo senų laikų įvairiose žmonijos civilizacijose, tautų kultūrose medžiotojai turėjo savo dievus, globėjus. Actekų medžiotojus globojo Miškoatlis, egiptiečius-Neitė. Romėnai turėjo medžioklės deivę Dianą, o graikai – Artemidę. Centrinėje Afrikoje pigmėjų "didžiuoju medžiotoju" buvo laikomas dievas Khonvoum, hinduistai šias pareigas "patikėjo" dievams Banka-Mundi ir Rudrai, o inuitai medžioklės globai pasitelkė net septynis atskirus dievus. Lietuvių pagonių medžioklės deivė buvo Medeinė.

Įsigalėjus krikščionybei, Medžioklės diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis. Šv. Hubertas laikomas medžiotojų globėju. Mūsų kalendoriuose ši diena žymima lapkričio 3-ąja.
Šią dieną solidariai su medžiotojais pažymi ir sakalininkai.
Tačiau šiais metais Tarptautinė sakalininkystės asociacija (IAF) pasauliui deklaravo, kad lapkričio 16-oji bus pažymima kaip Tarptautinė sakalininkystės diena.

Adrianas Lombardas, dabartinis IAF prezidentas, savo kreipimesi į viso pasaulio sakalininkus pasakė, kad ši diena šventimui pasirinkta todėl, nes 2010 metų lapkričio 16 dieną UNESCO pripažino sakalininkystę kaip žmonijos nematerialųjį kultūrinį paveldą. Tai reiškia, kad mūsų menas yra kažkas ypatingo ir yra dalis žmonijos palikimo, kuris turi būti vertinamas, saugomas ir plėtojamas. Sakalininkystė turi gilias šaknis žmonijos istorijoje ir turėtų turėti tam tikrą vietą žmonijos ateityje. 2010 metų lapkričio 16 diena iš tiesu yra vienas iš svarbiausių įvykių 4000 metų turinčioje Sakalininkystės istorijoje ir ši diena yra mums visiems nuostabi šventimui.

Sakalininkystė yra kažkas vertingo ir didingo. Ji reprezentuoja reta bet glaudžią dviejų atskirų rūšių partnerystę, kuri yra abipusiai naudinga. Tai skatina saikingai naudoti gamtinius išteklisu bei dėti didesnes pastangas saugant aplinką. Sakalininkystės praktikavimas taip pat apjungia daugelį tautų, kurios skiriasi nacionaliniu, religiniu, rasiniu ir geografiniu atžvilgiu. Šiandien Tarptautinė sakalininkų asociacija vienija 64 tautas ir tas skaičius kasmet auga. Labai nedaug yra panašių veiklos sričių, kurios atitiktų sakalininkystę, vienyjimo atžvilgiu. Bendra aistra sakalininkystei yra nuostabi vienybės jėga, kuri sukuria draugystę ir supratimą tarp žmonių, net ir neturint bendros gimtosios kalbos. Tai nuostabi priežastis visiems sakalininkams švęsti šią dieną kartu. Didžiojo ispanų sakalininko dr. Felix Rodriguez de la Fuente žodžiais: " Bičiuliai sakalininkai, kai sekantį kartą auštant su paukščiu ant rankos ieškosit laimikio, nuojauta jums leis pasijusti, lyg tai viskas būtų buvę pirmą kartą, o iš tikro tai gali būti jūsų paskutinis kartas, kuris talpins jūsų azartą ir apmastymus: tu esi žiedas Sakalininkų grandinėje, kuri tęsiasi atgal į priešistorę" (ir pirmyn- kas žino?)

Lietuvos sakalininkų klubas taip pat prisijungia prie šio kreipimosi ir kviečia visus neabejingus ir prijaučius sakalininkystei, švęsti šią dieną.

Lietuvos sakalininkų klubas