Klubo įkūrimas

TARPTAUTINĖ SAKALININKYSTĖS DIENA

Nuo senų laikų įvairiose žmonijos civilizacijose, tautų kultūrose medžiotojai turėjo savo dievus, globėjus. Actekų medžiotojus globojo Miškoatlis, egiptiečius-Neitė. Romėnai turėjo medžioklės deivę Dianą, o graikai – Artemidę. Centrinėje Afrikoje pigmėjų "didžiuoju medžiotoju" buvo laikomas dievas Khonvoum, hinduistai šias pareigas "patikėjo" dievams Banka-Mundi ir Rudrai, o inuitai medžioklės globai pasitelkė net septynis atskirus dievus. Lietuvių pagonių medžioklės deivė buvo Medeinė.

Įsigalėjus krikščionybei, Medžioklės diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis. Šv. Hubertas laikomas medžiotojų globėju. Mūsų kalendoriuose ši diena žymima lapkričio 3-ąja.
Šią dieną solidariai su medžiotojais pažymi ir sakalininkai.
Tačiau šiais metais Tarptautinė sakalininkystės asociacija (IAF) pasauliui deklaravo, kad lapkričio 16-oji bus pažymima kaip Tarptautinė sakalininkystės diena.

Blog Image

Gyvena pietiniuose kraštuose, retkarčiais užklysta ir į Lietuvą.

Ne vienam iš mūsų, tikriausiai, yra tekę susidurti su įdomiais, neeiliniais gamtos stebėjimais - retos, neįprastos mūsų gyvenamajai teritorijai rūšys, įdomūs gamtos reiškiniai ir panašiai. Patirtus stebėjimų įspūdžius mes kartai fiksuojame fotografuodami, filmuodami, bet dažniausiai manome, kad visa tai niekam neįdomu ir viską paliekame užmarščiai. Atsižvelgiant į tai, tinklalapio administracija atidaro rubriką apie įdomius stebėjimus.